Політика міського розвитку в Україні проект в рамках
німецько-української співпраці

Друга німецько-українська конференція з міського розвитку “Міста, комфортні для життя”

м. Львів, 01.12.2017, 09:00 – 17:30. Музейно-культурний комплекс пивної історії “Львіварня” (вул. Клепарівська, 18).

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH  із радістю звітує про Другу німецько-українську конференцію з міського розвитку, що відбулася 1 грудня 2017 р. у місті Львові! Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон) та Федеральне міністерство навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMUB) вже вдруге спільно провели міжнародну конференцію із питань містобудівної політики України. Заступник міністра пан Лев Парцхаладзе (Мінрегіон), Державний секретар пан Ґюнтер Адлер (BMUB), а також міський голова Львова пан Андрій Садовий та голова Львівської обласної ради пан Олег Синютка виступили із вітальним словом до учасників Конференції.

Під час Конференції близько 300 представників та представниць всіх рівнів урядування Німеччини та України, а також громадянського суспільства, науки та бізнесу обговорили актуальні міжнародні тренди у сфері інтегрованого міського розвитку під загальним гаслом “Міста, комфортні для життя”. Професійний погляд на побудову комфортного для життя європейського міста представив у своїй доповіді пан Штефан Райсс-Шмідт, керуючий справами міста та очільник департаменту містобудування м. Мюнхен (Stadtdirektor und Leiter der Stadtentwicklungsplanung, Stadt München). Огляд актуальних викликів для формування міст, комфортних для життя, в Україні був продемонстрований паном Владиславом Тимінським, програмним директором школи урбаністичних студій CANactions.

Обговорення основної теми конференції продовжилося в рамках трьох тематичних арен:

Aрена A: Партисипативні міста – вчасне та прозоре інформування громадськості щодо проектів міського розвитку, а також залучення різних груп суспільства до їх планування та реалізації;

Арена В: Екологічно збалансовані міста – екологічно збалансовані практики муніципального врядування та заходи, що сприяють сталому та ощадливому відношенню до ресурсів навколишнього середовища;

Aрена C: Креативні міста –інновативні способи використання міського простору; заходи, спрямовані на зміцнення творчого середовища та креативної економіки у містах.

Основну програму лекцій та виступів завершила серія коротких презентацій у форматі “печа-куча” за участі міських ініціатив, що були відзначені в рамках конкурсу “Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку” у 2016 р. Учасники Конференції також ознайомились із цьогорічними конкурсними проектами в рамках тематичної виставки, змонтованої у приміщенні Конференції.

ПРЕДСТАВЛЕННЯ НІМЕЦЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ МІСТ

В рамках Конференції відбулася презентація новоствореної мережі міст, що складається з Гайдельберга, Києва, Львова, Ляйпціга,  Миколаєва, Нюрнберга, Оснабрюка та Харкова.

ЛЕЙПЦИЗЬКА ПРЕМІЯ 2017

Вже вдруге із великим успіхом відбувся конкурс на вручення Лейпцизької премії інтегрованого міського розвитку. Цього року ми отримали цікаві та перспективні проектні заявки. У рамках Конференції відбулася урочиста церемонія нагородження переможців за участі заступника Міністра пана Лева Парцхаладзе (Мінрегіон) та Державного секретаря пана Ґюнтера Адлера (BMUB). Детальніше про конкурс та цьогорічних переможців можна дізнатися за посиланням.

Ми запрошуємо вас ознайомитись з фотографіями з конференції у фотогалереї.

Презентації доповідачів конференції доступні у розділі "Документи". 

Конференція